We are a leading Manufacturer of tata gp sheet from New Delhi, India.
₹ 81 / Kg Get Latest Price
| Product Line | TaTa GI Sheet |
| Product Type | GI Sheet |
| Thickness | 1.0mm - 1.5mm |
| Material Grade | SS316 L |
| Grade | GI Sheet |
| Width | 900 mm |
| Form | Sheet |
| Usage/Application | Industry |
| Country of Origin | Made in India |
| Product | TATA GP SHEET |
| Company | Kapil Steels |
| Thickness | 1-2 mm |
| Brand | TATA |
| Size | 1250X2500 |
| Material Grade | 120GSM |
| Material | GI |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Treatment | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Availability | In Stock |
Gaurav Dureja (Business Partner)
Kapil Steels
X 57-I, Loha Mandi
New Delhi - 110028, Delhi, India