Leading Manufacturer of multiwall polycarbonate sheet from New Delhi.
₹ 35 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Wall Structure | Triple Wall |
| Color | Green |
| Features | Water Proof |
| Width | 3.5ft |
| Length | multi size |
| Surface Coating | UV Coated Both Sides |
| Dimensions | 12X4 Ft. |
| Structure | Multiwall |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
₹ 40 / Sq ft Get Latest Price
| Thickness | 6mm -12mm |
| Wall Structure | Triple Wall |
| Color | Transparent |
| Material | Polycarbonate |
| Width | 2100 mm |
| Length | multi size |
| Surface Coating | UV Coated One Side |
| Brand | Tata |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
₹ 40 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 1.2,1.5,2,3mm |
| Wall Structure | Triple Wall |
| Color | Transparent Green |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Width | 4 feet |
| Length | multi size |
| Surface Coating | UV Coated One Side |
| Material Grade | Polycarbonate |
| Dimensions | 12X4 Ft. |
| Transparency | 50% |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
| Usage | Roof & Partition |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
Gaurav Dureja (Business Partner)
Kapil Steels
X 57-I, Loha Mandi
New Delhi - 110028, Delhi, India